Hoşgeldin Ekinoks!

Ben döne döne dans etmeliyim

Bu gece ay bize gülümserken!

Beklenen an! Bahar geldi! Doğa uyanışa geçti, içimiz de öyle! Kıpırdıyor yapraklar, buzlananlar tozlananlar bir bir kendine geliyor sanki! Kapılar açılacak, gölgeler silinecek, pervasız geceler, sabah uyanınca göze giren gün ışığı… daha renkli bir dünya girecek göz bebeklerimizden!

Neden bilmem Ekinoks bende hep bir başka duyguyu uyandırır -29. ekinoksum ancak henüz bu duygunun adını koyabilmiş değilim:)-

Adını bilmesem de yarattığı ruh halini çok severim!

Ben bu bahar kendime bir söz veriyorum sevgili dostlar! An’ı kaçırma geyiğinden esinlenerek ben bu bahar kendime ‘kendimi’ kaçırmayacağıma dair bir söz veriyorum! Biraz daha ben bu bahar, daha az ‘onlar’ diyorum. İçimde açılacak onlarca kapıdan hangisi çağırıyorsa beni, ona koşacağıma, hevesimi ateşleyecek her eyleme gönüllü katılacağıma dair kendime söz veriyorum! Kalpten kanatlarımı takıp en çok kendime seyahat edeceğime dair kendime söz veriyorum!

Şarkıyı dinlerken, siz de ekinoksa bir selam çakıp, parmak uçlarınızda uzanıp bir söz verin kendinize! En çok kendimize verdiğimiz sözden cayarız bilirim ama bu bahar bizi sarsacakmış, sözümüzü tutmazsak kulağımıza asılacakmış diyorlar, ona göre:))

https://m.youtube.com/watch?v=4Ncsac3ywv0

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s